AKADEMIA ZDROWEGO PRZEDSZKOLAKA „PRZEDSZKOLAK PEŁEN ZDROWIA”

W roku szkolnym 2014/2015 zapraszamy wszystkie przedszkolaki na wyprawę dookoła świata, podczas której będą poznawać różne krainy Zdrowia. Dzięki tym wyjątkowym podróżom powstanie w naszym Przedszkolu swoista mapa Krainy Zdrowia jako wizualizacja kolejnych etapów wyprawy. Udział w Akademii pozwoli dzieciom zdobywać wiedzę na temat właściwego żywienia, aktywności fizycznej, bezpieczeństwa, wychowania, profilaktyki zdrowia, sprawności manualnej oraz kultury.

program projektu

strona www projektu

CZTERY PORY ROKU

Projekt edukacyjny skierowany jest do trzylatków, które rozpoczynają swoją przygodę z przedszkolem. Celem projektu, który będzie realizowany w roku szkolnym 2014/2015, jest wprowadzenie dzieci w świat czasu, kalendarza i pór roku. W ramach projektu dzieci będą rozwijać wiedzę i umiejętności z zakresu edukacji przyrodniczej, matematycznej, plastycznej, muzycznej, zdrowotnej i gotowości do nauki czytania i pisania. Projekt nie omija w swym zakresie również rozwoju ruchowego i społecznego dzieci.
Realizacja projektu zakłada ścisłą współpracę z rodzicami w różnych formach aktywności, m. in. poprzez wspólne z dzieckiem przygotowywanie prac konkursowych oraz udział w cyklicznych spotkaniach na każdym z czterech etapów realizacji projektu.

I ETAP - JESIEŃ
KONKURS PLASTYCZNO-FOTOGRAFICZNY DLA DZIECI I RODZICÓW "CZTERY PORY ROKU - JESIEŃ" - regulamin konkursu

WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” UNICEF jest odpowiedzią na niezwykle poważny problem rozwoju epidemii chorób rozwijających się w Sudanie Południowym. Chcemy uświadomić dzieciom , że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska.

W ramach Projektu nasze Przedszkolaki będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Każda laleczka będzie miała swoje imię, kraj, z którego pochodzi, jakieś hobby. Wszystkie te cechy zostaną im nadane przez dzieci, które przystępując do pracy, same zdecydują, jakiego kraju reprezentantem ma być ich laleczka. W akcję zaangażują się również rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci, tak aby dzięki tej współpracy międzypokoleniowej powstały małe dzieła sztuki.

Etapy realizacji projektu:
• Podróż przez kontynenty.
• Przygotowanie laleczek przez dzieci, we współpracy z nauczycielami, rodzicami, dziadkami i opiekunami.
• Wystawa laleczek w przedszkolu w ramach obchodów „Dnia Wszystkie Kolory Świata”.
• Konkurs na „najbardziej oryginalną laleczkę”.

Strona internetowa UNICEF

Opis projektu

Regulamin Projektu

NASZE PRZEDSZKOLAKI mają DZIECIŃSTWO BEZ PRÓCHNICY

Nasze Przedszkole zakwalifikowało się do projektu „Edukacja, promocja i profilaktyka w kierunku zdrowia jamy ustnej skierowana do małych dzieci, ich rodziców, opiekunów i wychowawców”, realizowanego pod hasłem „Dzieciństwo bez próchnicy”. Celem projektu jest edukacja i profilaktyka stomatologiczna dzieci w wieku 3-5 lat, jak również ich rodziców/ opiekunów oraz nauczycieli przedszkolnych.

W ramach projektu odbędą się zajęcia edukacyjne dla dzieci i szkolenia dla dorosłych. Przedszkolaki zostaną wyposażone w szczoteczki i pasty. Otrzymamy również pakiety edukacyjne, materiały promocyjne, ulotki i maskotki.

Liderem projektu jest Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z ośmioma uczelniami medycznymi w całej Polsce. Patronat honorowy sprawują: Ministerstwo Edukacji Narodowej, Polskie Towarzystwo Stomatologiczne, Pierre Fauchard Academy oraz Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych. Przedsięwzięcie jest finansowane ze Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy oraz dotacji Ministerstwa Zdrowia.

strona internetowa projektu