MISJA PRZEDSZKOLA

Każde dziecko jest dla nas ważne. Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym Przedszkolu czuło się ono akceptowane i bezpieczne.
Zapewniamy warunki do harmonijnego i wszechstronnego rozwoju podopiecznych, do stawania się samodzielnym i otwartym na nowe doświadczenia. Rozbudzamy ciekawość świata, spostrzegawczość i wrażliwość.
Dajemy klucz do zdobywania wiedzy i twórczych poszukiwań.
Wspomagamy w rozwijaniu talentów i zainteresowań.
Wprowadzamy dziecko w świat wartości uniwersalnych: piękna, dobra, prawdy i miłości, pośredniczymy w przyswajaniu norm postępowania etycznego.
Uczymy zrozumienia i tolerancji dla słabszych i chorych.
Przygotowujemy do odnoszenia sukcesów i radzenia sobie z trudnościami.
Diagnozujemy i obserwujemy indywidualny rozwój każdego dziecka, by wspierać go na poszczególnych etapach życia.
Wychowujemy optymistów.
Rodzice są naszymi sprzymierzeńcami w organizacji procesu edukacji, wychowania i opieki. Jesteśmy partnerami dążącymi do wspólnego celu, jakim jest dla nas dobro i wszechstronny rozwój dziecka.
Współpracujemy z instytucjami, organizacjami oraz specjalistami wspierającymi rozwój dziecka i działalność przedszkola.