Ś W I E R S Z C Z E

Jesteśmy najstarszą grupą „doświadczonych” przedszkolaków. Nazywamy się Świerszcze. W swoim przedszkolnym życiu wiele się już nauczyliśmy. W ostatnim roku pobytu w przedszkolu z zapałem zabieramy się do zabawy i nauki. Zdobyte do tej pory wiadomości i doświadczenia pomagają nam kojarzyć fakty, wyciągać wnioski, wykorzystywać wiedzę w praktyce. Poprzez zabawę poznajemy świat, jego normy i zasady, których musimy przestrzegać, aby żyć w zgodzie    z innymi ludźmi oraz z przyrodą. Zabawa pomaga nam twórczo myśleć i wyrażać własne uczucia. Uczymy się szanować zdanie innych przedszkolaków, dostrzegać i rozumieć ich potrzeby, współdziałać i zgodnie się bawić. Staramy się być dla siebie mili i koleżeńscy.  Z wielkim zainteresowaniem i zaangażowaniem bierzemy udział nie tylko w zajęciach dydaktycznych, ale także w zajęciach dodatkowych. Często gramy w gry planszowe, domina, układamy puzzle, dużo rysujemy oraz wykonujemy ciekawe prace plastyczno-konstrukcyjne. W tym roku, nauka i praca połączone z zabawą, pozwolą nam w pełni przygotować się do kolejnych wyzwań, jakie czekają nas w szkole.

Nauczyciele:

mgr Małgorzata Ściborek