SAŁATKA

9 października przedszkolaki z grupy "Żuczki" samodzielnie przygotowały pyszną, pełną witamin sałatkę owocową. Przyrządzanie jej dało dzieciom wiele radości jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę w żywieniu człowieka odgrywają owoce.

Zapraszamy do galerii.

Odwiedziny Policji w przedszkolu

(więcęj zdjęć w galerii)

W dniu 09.10. 2015 r. Naszych Przedszkolaków odwiedzili funkcjonariusze policji. Głównym tematem prowadzonej pogadanki było bezpieczeństwo dzieci na drogach. Dzieci przypomniały sobie w jaki sposób należy prawidłowo przechodzić przez pasy.  Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Utrwaliły również wiedzę na temat zachowania bezpieczeństwa do nieznajomych i kto to jest „nieznajomy”.

Na zakończenie spotkania dzieci odwiedził policyjny MIŚ POLI.

„ŻUCZKOWE JEŻYKI”

Czy ktoś wierzy, czy nie wierzy,
jestem sobie mały jeżyk.
Bardzo ostre igły moje,
więc nikogo się nie boję.

Często w cieniu sobie siedzę,
jem szkodniki, spulchniam glebę.
Jeżyk bardzo dobrze słyszy,
w nocy umie łowić myszy.

Gdy nadciąga groźna zima,
smacznie w norce spać zaczynam.
Pod pierzyną z suchych liści
pewnie mi się lato przyśni.

(więcej zdjęć w galerii)

Informacja dla Rodziców

dzieci w wieku przedszkolnym

Zebranie rodziców dzieci w wieku przedszkolnym

3 września 2015 godzina 17.00

w przedszkolu.

Zapraszam

Beata Owczarek

Szanowni  Rodzice!

Zbliża się pierwszy września. Pierwszy dzień po wakacjach to „ Święto zabawy i radości ze wspólnego spotkania”. Taki dzień to wspaniały moment na nawiązanie bliskiej relacji z panią i świetny czas na wspólną zabawę.

Czas zacząć nowy rok w przedszkolu!

W tym dniu czekają na Państwa dzieci Panie, które przygotowały wiele ciekawych zabaw, a także wiele niespodzianek. Tego dnia nie zabraknie również „ podróży po przedszkolu”. Dla najmłodszych dzieci to okazja do zapoznania się z przestrzenią, dla starszych możliwość spotkania się z innymi dziećmi. Zajrzymy do innych sal i powiemy innym dzieciom „ cześć”.

W tym dniu  w sposób szczególny każde miejsce w przedszkolu będzie witało Państwa dzieci.

Po zabawach planujemy czas na zaplanowanie wraz z dziećmi kącików tematycznych, zapytamy dzieci, czego chciałyby się dowiedzieć i nauczyć. Następnie rezerwujemy czas na  zabawę dzieci w kącikach zainteresowań. Gdy dzieci poczują się zmęczone przewidzieliśmy czas na odpoczynek po obiedzie. Tego dnia po raz pierwszy po wakacjach dzieci trzy i czteroletnie będą miały możliwość odpoczywać na przygotowanym wcześniej leżaczku, gdzie będzie dobrze znana poduszeczka, kołderka, piżamka i ulubiona maskotka, a wszystko to będzie wybrane wraz z dzieckiem przez Państwa i przyniesione do przedszkola, by dziecko czuło się jak w domu.

Dla dzieci pięcioletnich i sześcioletnich  to czas na zabawy relaksacyjne lub słuchanie bajki, która będzie czytana przez panią.

Gdy przyjdzie czas rozstać się z panią dla dzieci przewidziany jest upominek, by ten dzień był niezapomniany.

Do zobaczenia wkrótce!!!

Rady na dobry początek !!!

1.Pozytywne nastawienie.

Starajcie się mówić dziecku o przedszkolu jako  o fantastycznej przygodzie, gdzie spotka przyjaciół i miłe panie.

2.Przyzwyczajanie do rozstania.

Zostawiajcie dziecko pod opieką innych osób dorosłych. Dziecko powinno oswoić się z myślą, że nie zawsze jest przy nim mama.

3. Czytanie książek o przedszkolu

Świat książek pomoże Wam oswoić dziecko z przedszkolem, nowym rytmem dnia, wyzwaniami. Dziecko zobaczy jak bawią się rówieśnicy. Poznając ich troski i radości łatwiej zrozumie swoje uczucia.

4. Krótkie pożegnanie.

Nie przedłużajcie chwili pożegnania. Okażcie spokój. Dziecko doskonale wyczuwa Wasze zdenerwowanie i łatwo może się mu ono udzielić. Dobrym pomysłem jest odprowadzanie dziecka przez tatę. Maluch łatwiej zniesie rozstanie z tatą niż z mamą.

5. Czas dla dziecka.

Po powrocie z przedszkola wygospodarujcie czas tylko dla swojego dziecka. Niech poczuje się bezpieczne i kochane.

WARSZTATY LOGOPEDYCZNE

Nasze aktywne przedszkolaki wraz ze Swoimi Rodzicami wzięły udział w logopedycznych warsztatach. Tego typu zajęcia odbyły się w Zespole Szkół nr 12 w Lublinie po raz pierwszy i spotkały się z pozytywnym odbiorem zarówno przez dzieci jak i ich rodziców.

CELE WARSZTATÓW:

• Zapoznanie z podstawowymi ćwiczeniami usprawniającymi motorykę buzi i języka;
  • Ukazanie jak łączyć zabawę z ćwiczeniami logopedycznymi;
  • Zachęcenie dzieci do pracy z logopedą i rodzicami;
  • Wzmocnienie kontaktu, więzi rodzic-dziecko.

PLAN WARSZTATÓW:

1. Poznajmy się.
  2. Śmieszne minki chłopczyka i dziewczynki. Przykłady ćwiczeń buzi i języka.
  3. Kolorowa łąka – KONKURS (ćw. oddechowe).
  4. Wycieczka do lasu – ćwiczenia ruchowo-artykulacyjne.
  5. Zabawy z muzyką - elementy logorytmiki.

Uczestnicy otrzymali materiały dydaktyczne.

W przyszłym roku na pewno będą organizowane tego typu zajęcia. Liczymy na aktywny udział zarówno dzieci jak i rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Logopedka, Paulina Strugalska

Wycieczka do Ogrodu Botanicznego

14 maja 2015 roku Przedszkolaki z grup „Biedronki”, „Żuczki”, „Motylki”, „Pszczółki” odwiedziły Ogród Botaniczny w Lublinie.

Zapraszamy do galerii.

Przedszkolaki na Przeglądzie Poezji Dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej

19 maja odbył się Przegląd Poezji Dziecięcej autorstwa Marii Konopnickiej, zorganizowany przez Przedszkole nr 49 oraz Filię nr 24 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Wychowankowie naszego przedszkola Olivier Sewera i Zbyszek Iżycki, przygotowani przez swoje wychowawczynie, panią Jolę Iwaniuk – Głuszczyńską i panią Ewelinę Szpakowską, zaprezentowali tam utwór pt „Stefek Burczymucha”. Serdecznie gratulujemy chłopcom udanego występu!

Zapraszamy do galerii zdjęć.