Sylwia Kuźma-Langford

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogiki i Psychologii UMCS  w Lublinie.  Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywałam podczas pracy w placówkach opiekuńczo wychowawczych (Dom Dziecka, Zakład Wychowawczo-Poprawczy, Pogotowie Opiekuńcze), a następnie gimnazjum.

Jako stypendystka programu Erasmus studiowałam również w Holandii, co stworzyło mi możliwość do bezpośredniego poznania tamtejszego systemu nauczania. Odbyłam tam również praktykę  zawodową w szkołach: Dalto School i Montessori School. Dodatkowo uczestniczyłam w warsztatach terapii psychomotorycznej. Ukończyłam również studia MBA w USA.

Jako pedagog specjalny prowadzę zajęcia z rewalidacji, jak również terapię pedagogiczną – zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapię. Ukończyłam wiele kursów tematycznych, które wzbogaciły moją wiedzę w zakresie m.in. pracy z dziećmi z dysleksją rozwojową, dziećmi przejawiającymi zachowania agresywne i inne.

Chętnie służę radą i pomocą  zarówno uczniom  jak  i rodzicom.

Główne zadania pedagoga szkolnego:

• rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów oraz analizowanie przyczyn niepowodzeń szkolnych,
  • określanie form i sposobów udzielania uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej,
  • podejmowanie działań wychowawczych i profilaktycznych w stosunku do uczniów, z udziałem rodziców i nauczycieli, w tym pedagogizacja rodziców,
  • działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom i rodzinom znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej.

GODZINY PRACY PEDAGOGA SZKOLNEGO

DZIEŃ TYGODNIA